Proton-Electrotex – jednoelementowe moduły diodowe i tyrystorowe serii B0.

Proton-Electrotex – rosyjski lider w projektowaniu i produkcji półprzewodników mocy, w tym diod, tyrystorów i modułów IGBT, a także radiatorów, tłumików napięcia, rezystorów i aparatury pomiarowej, z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek seryjnie produkowanych jednoelementowych modułów diodowych i tyrystorowych serii B0.

Konstrukcja modułów B0 zapewnia ulepszone parametry elektryczne i cieplne pozwalające na osiągnięcie wartości IFAV / ITAV do 700 A. Zakres napięć VDRM / VRRM waha się od 1000 do 6500V.

Jednocześnie nowe moduły posiadają standardową obudowę przemysłową z podstawą o szerokości 50 mm, co ułatwia ich zastosowanie w istniejącym sprzęcie.

Główne cechy modułów serii B0:

– struktura modułu mocowana klamrą;

– standardowa obudowa przemysłowa;

– izolowana podstawa z napięciem izolacji do 7kV AC (50Hz, 1 min.)

Moduły przeznaczone są do stosowania w przekształtnikach energii, a także w innych obwodach prądu stałego i przemiennego różnych jednostek elektroenergetycznych. Główne zastosowania modułów B0 to układy sterowania napędem elektrycznym, mostki prostownikowe, sterowanie AC, sterowanie silnikiem DC, zasilacze. Więcej informacji oraz karty katalogowe publikujemy na naszej stronie internetowej.

Proton-Electrotex oferuje różne opcje dostosowywania produktów, uwzględniając indywidualne wymagania każdego klienta dotyczące parametrów, połączeń i wyglądu półprzewodników.

W celu omówienia możliwości dostarczenia próbek oraz wyjaśnienia wszelkich szczegółów prosimy o kontakt z działem sprzedaży pod numerem telefonu 22 428 10 29  lub e-mailem markel@markel.pl.

Zobacz również

ModMAG – modułowy magazyn energii

Radosław Sobieski 22 czerwca 2021

Modułowy magazyn energii stabilizuje sieć prądu stałego lub przemiennego w chwilach dynamicznych zmian obciążenia. Sprzęgnięty z odnawialnymi źródłami energii OZE (np. farmy fotowoltaiczne i wiatrowe) kompensuje…

Nowe narzędzie symulacyjne od Hitachi!

Radosław Sobieski 01 czerwca 2021

Narzędzie symulacyjne umożliwia wyznaczanie strat mocy oraz temperatur złącza modułów półprzewodnikowych dla różnych topologii przekształtników. Więcej informacji w linku poniżej: https://pdd.hitachi.eu/simulations

MoReSiC – stacja ładowania pojazdów z silnikiem elektrycznym oparta na elementach z węglika krzemu

Michał Harasimczuk 19 maja 2021

Samochody z silnikiem elektrycznym odgrywają istotną rolę w procesie dekarbonizacji energetyki. Coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin oraz mająca miejsce w wielu państwach Europy odpowiednio nakierowana…