Kondensatory DUCATI Energia

Produkcja kondensatorów, znajdujących zastosowanie w takich aplikacjach jak trakcja, magazynowanie energii, filtrowanie, kompensacja mocy biernej, spawalnictwo,  to jedna z głównych obszarów działalności firmy DUCATI Energia. Nowoczesne materiały oraz technologie umożliwiają tworzenie wysoce niezawodnych produktów, zapewniając najwyższą jakość wykonania. Natomiast nieustanne badania i rozwój, pozwalają produkować co raz to bardziej precyzyjne i kompaktowe kondensatory, zachowując przy tym zwiększoną wydajność. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywane są w bardzo wszechstronnej i ciągle rozwijającej się dziedzinie, jaką jest energoelektronika. Główne, ważne zastosowania kondensatorów w dziedzinie energoelektroniki mogą dotyczyć zarówno napięcia przemiennego AC, jak i napięcia stałego DC.

Gamę kondensatorów w szczególności zaprojektowanych do pracy AC tworzą serie MODULO XD, GP 84, GPX 84 oraz GP 42. Te jedno bądź 3-fazowe cylindryczne kondensatory są idealnym rozwiązaniem dla zastosowań o wysokiej wydajności, pod względem możliwości prądowych, wyższych temperatur roboczych i stabilnych parametrów pojemności w całym okresie eksploatacji. Niezawodność zapewnia również solidna konstrukcja z aluminiową obudową, plastikową pokrywą o szerokiej gamie dostępnych połączeń i funkcji bezpieczeństwa opartej na zintegrowanym rozłączniku nadciśnieniowym z atestem UL. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w takich aplikacjach jak np.: filtry AC, kompensacja mocy biernej, zasilacze UPS.

Kondensatory DC DUCATI Energia są specjalnie zaprojektowane do zastosowań w technologii przekształtnikowej dużej mocy. Stanowią istotny etap konwersji mocy dla wielu zastosowań, w tym: przekształtników trakcyjnych, falowników fotowoltaicznych i wiatrowych (OZE), przemysłowych napędów silnikowych, samochodowych stacji ładowania i falowników pokładowych itp. Doskonale spisują się w filtrach DC bądź obwodach buforowych DC. Wszystkie należą do wymagających aplikacji pod względem parametrów, ale wiążą się także z surowymi warunkami środowiskowymi takimi jak wysoka temperatura i wilgotność oraz rygorystycznymi ograniczeniami dotyczącymi niezawodności. Zaletami kondensatorów DC-link DUCATI pozwalającymi sprostać wszystkim stawianym wymaganiom jest: zastosowanie samoregenerującej się metalizowanej folii polipropylenowej, niska indukcyjność, wysokie prądy RMS, duża odporność na prądy udarowe oraz kompaktowa konstrukcja, która ma równie kluczowe znaczenie przy projektowaniu nowych urządzeń. Na szczególną uwagę zasługują serie kondensatorów DCH, które dzięki użyciu nowoczesnych materiałów, charakteryzują się zwiększonym stosunkiem pojemności do objętości. Bardzo wysoka gęstość pojemności pozwala na znaczne obniżenie kosztów dzięki zmniejszeniu rozmiaru i / lub liczby kondensatorów, a także skutkuje szczególnie niskimi wartościami indukcyjności.

W zależności od wymagań stawianych przez daną aplikacje, w ofercie firmy DUCATI znajduje się szeroki wachlarz kondensatorów energoelektronicznych. Głównymi parametrami decydującymi o wyborze konkretnego rozwiązania są między innymi:

  • Napięcie znamionowe – UN
  • Pojemność – C
  • Prąd RMS – A
  • Równoważna rezystancja szeregowa – ESR
  • Indukcyjność szeregowa – ESL
  • Temperatura pracy – °C
  • Żywotność – h
  • Koszt

Dokładne informacje o parametrach, wymiarach oraz kształcie obudowy oferowanych produktów, dostępne są w tabelach zamieszczonych na naszej stronie internetowej w sekcji: podzespoły -> elementy pasywne. Poza standardowymi rozwiązaniami dostępnymi w katalogach, DUCATI Energia jest stale w gotowości do opracowywania nowych projektów, aby sprostać stale zmieniającym się i rosnącym wymaganiom klientów.

Zobacz również

Bezpieczniki szybkie do ochrony komponentów półprzewodnikowych

Rafał Piętka 15 stycznia 2020

Wraz z gwałtownym rozwojem energoelektroniki zapoczątkowanym w latach 50-tych ubiegłego wieku, nastąpił rozwój różnych odmian półprzewodnikowych przyrządów mocy. Elementy te (np. diody, tyrystory, tranzystory mocy) cechują…

Struktura półprzewodnikowa Side Wall Gate

Radosław Sobieski 07 stycznia 2020

Struktura półprzewodnikowa Side Wall Gate – następca technologii Trench Nowa struktura krzemowa tranzystorów nazwana Side Wall Gate charakteryzuje się doskonałymi parametrami przekraczającymi barierę wyznaczaną dotychczas przez…

Tranzystory IGBT nowej generacji

Radosław Sobieski 07 stycznia 2020

Tranzystory IGBT nowej generacji – niskie poziomy indukcyjności, małe straty i miękkie przełączanie – preludium do wysokonapięciowych półprzewodników z szerokim pasmem zabronionym. HITACHI dostrzegając aktualne potrzeby…