Projekty

Modularized, Reconfigurable and Bidirectional Charging Infrastructure for Electric Vehicles with Silicon Carbide Power Electronics

Informujemy, że MARKEL Sp. z o.o. realizuje w partnerstwie z Politechniką Warszawską oraz Norwegian University of Science and Technology projekt pn. „Modularized, Reconfigurable and Bidirectional Charging Infrastructure for Electric Vehicles with Silicon Carbide Power Electronics”.

Projekt jest finansowany ze środków Programu „Badania stosowane” realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu MoReSic.

Logo Norway Grants
Markel Logo Slim
Narodowe Centrum Badań I Rozwoju

Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii

MARKEL rozpoczął prace nad badaniami przemysłowymi i pracami rozwojowymi „energoelektronicznego układu zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii”.

Z satysfakcją informujemy, że firma MARKEL Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie na prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu krajowego na realizację projektu pn. „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” wybranego w ramach konkursu „Ścieżka dla Mazowsza”. 04.12.2019  r. podpisaliśmy umowę nr MAZOWSZE/0038/19-00 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Głównym celem przedmiotowego projektu jest opracowanie i wdrożenie oryginalnego, wysokonapięciowego przekształtnika DC/DC o bardzo wysokiej sprawności energetycznej.

Realizacja Projektu potrwa maksymalnie 3 lata, z czego większość czasu zajmą badania przemysłowe.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu krajowego „Ścieżka dla Mazowsza”.

Zapytanie nr 1 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 23.03.2020.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr I z dnia 23.03.2020 r.

Zapytanie nr 2 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 03.07.2020.

Informacje o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr II z dnia 03.07.2020 r.

Zapytanie nr 3 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 16.11.2020.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr III z dnia 16.11.2020

Zapytanie nr 4 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 04.03.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr IV z dnia 04.03.2021 r.

Zapytanie nr 5 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 28.04.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr V z dnia 28.04.2021 r.

Zapytanie nr 6 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 10.06.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr VI z dnia 18.06.2021 r.

Zapytanie nr 7 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 09.07.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr VII z dnia 9.07.2021 r.

Zapytanie nr 8 do projektu „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 21.10.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr VIII z dnia 21.10.2021 r.

Zapytanie nr 9 do projektu „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 26.10.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr IX z dnia 26.10.2021 r.

Zapytanie nr 10 do projektu „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 29.11.2021.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr X z dnia 29.11.2021r.

Zapytanie nr 11 do projektu „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 14.06.2022.

Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr XI z dnia 14.06.2022r.

Zapytanie nr 12 do projektu „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 24.05.2023.

Narodowe Centrum Badań I Rozwoju
Markel Logo Slim
Rzeczpospolita Polska

Energoelektroniczne bloki funkcjonalne bazujące na niskoindukcyjnych modułach z przyrządami mocy z węglika krzemu

MARKEL zakończył prace nad badaniami przemysłowymi i badaniami rozwojowymi „energoelektroniczne bloki funkcjonalne bazujące na niskoindukcyjnych modułach z przyrządami mocy z węglika krzemu”.

Z satysfakcją informujemy, że firma MARKEL Sp. z o.o. zakończyła prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na realizację projektu pn. „Energoelektroniczne bloki funkcjonalne bazujące na niskoindukcyjnych modułach z przyrządami mocy z węglika krzemu”. 11 lipca 2016  r. podpisaliśmy umowę nr POIR.01.01.01-00-1865/15.00 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Celem przedmiotowego projektu było opracowanie i wdrożenie innowacyjnego, funkcjonalnego bloku mocy bazującego na wysokonapięciowych elementach z węglika krzemu.

Realizacja Projektu trwała 3 lata, z czego większość czasu zajęły badania przemysłowe.

Projekt wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obrazek Wyrozniajacy02

Zobacz również

Modułowy system przekształtnikowy z dedykowanym zasobnikiem bateryjnym

Radosław Sobieski 22 września 2021

Wzrost udziału energii elektrycznej generowanej w rozproszonych układach energetyki odnawialnej oraz ograniczenia możliwości przesyłowych systemu elektroenergetycznego doprowadziły do konieczności wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych zapewniających ciągłą i…

Czytaj więcej

ModMAG21 – modułowy magazyn energii

Radosław Sobieski 22 czerwca 2021

Modułowy magazyn energii stabilizuje sieć prądu stałego lub przemiennego w chwilach dynamicznych zmian obciążenia. Sprzęgnięty z odnawialnymi źródłami energii OZE (np. farmy fotowoltaiczne i wiatrowe) kompensuje…

Czytaj więcej

Czym są diody lawinowe?

markel 01 października 2024

Dioda lawinowa to specjalny rodzaj diody półprzewodnikowej, która została stworzona do pracy w tzw. trybie lawinowym. Dzięki unikalnym właściwościom, diody te znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach…

Czytaj więcej

Co zaliczamy do półprzewodnikowych elementów sterowalnych?

markel 02 września 2024

Półprzewodnikowe elementy sterowalne odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym świecie elektroniki, umożliwiając rozwój zaawansowanych systemów i urządzeń. W niniejszym artykule przedstawimy siedem najważniejszych kategorii tych komponentów oraz…

Czytaj więcej

Jak dostosować wiązki kablowe do indywidualnych wymagań?

markel 02 sierpnia 2024

Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby klienta, warto uwzględnić również jego budżet oraz oczekiwany czas realizacji projektu. Analiza tych czynników pomoże w wyborze odpowiednich materiałów i technologii,…

Czytaj więcej