Informujemy, że MARKEL Sp. z o.o. realizuje w partnerstwie z Politechniką Warszawską oraz Norwegian University of Science and Technology projekt pn. „Modularized, Reconfigurable and Bidirectional Charging Infrastructure for Electric Vehicles with Silicon Carbide Power Electronics”.
Projekt jest finansowany ze środków Programu „Badania stosowane” realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu MoReSic.
MARKEL rozpoczął prace nad badaniami przemysłowymi i pracami rozwojowymi „energoelektronicznego układu zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii”.
Z satysfakcją informujemy, że firma MARKEL Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie na prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu krajowego na realizację projektu pn. „Energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” wybranego w ramach konkursu „Ścieżka dla Mazowsza”. 04.12.2019 r. podpisaliśmy umowę nr MAZOWSZE/0038/19-00 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Głównym celem przedmiotowego projektu jest opracowanie i wdrożenie oryginalnego, wysokonapięciowego przekształtnika DC/DC o bardzo wysokiej sprawności energetycznej.
Realizacja Projektu potrwa maksymalnie 3 lata, z czego większość czasu zajmą badania przemysłowe.
Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu krajowego „Ścieżka dla Mazowsza”.
Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr I z dnia 23.03.2020 r.
Informacje o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr II z dnia 03.07.2020 r.
Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr III z dnia 16.11.2020
Zapytanie nr 4 do projektu „energoelektroniczny układ zarządzania energią w procesach szybkiego ładowania zasobników energii” z dnia 04.03.2021.
Informacja o rozstrzygnięciu ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr IV z dnia 04.03.2021 r.
Z satysfakcją informujemy, że firma MARKEL Sp. z o.o. zakończyła prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na realizację projektu pn. „Energoelektroniczne bloki funkcjonalne bazujące na niskoindukcyjnych modułach z przyrządami mocy z węglika krzemu”. 11 lipca 2016 r. podpisaliśmy umowę nr POIR.01.01.01-00-1865/15.00 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Celem przedmiotowego projektu było opracowanie i wdrożenie innowacyjnego, funkcjonalnego bloku mocy bazującego na wysokonapięciowych elementach z węglika krzemu.
Realizacja Projektu trwała 3 lata, z czego większość czasu zajęły badania przemysłowe.
Projekt wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Produkcja kondensatorów, znajdujących zastosowanie w takich aplikacjach jak trakcja, magazynowanie energii, filtrowanie, kompensacja mocy biernej, spawalnictwo, to jedna z głównych obszarów działalności firmy DUCATI Energia. Nowoczesne…
Wraz z gwałtownym rozwojem energoelektroniki zapoczątkowanym w latach 50-tych ubiegłego wieku, nastąpił rozwój różnych odmian półprzewodnikowych przyrządów mocy. Elementy te (np. diody, tyrystory, tranzystory mocy) cechują…