Projektowanie urządzeń energoelektronicznych w teorii i praktyce

Jak sprawić, by projektowanie urządzeń energoelektronicznych stało się łatwiejsze, a wytwarzane podzespoły miały wysoką jakość? Wyjaśniamy, jak w praktyce wygląda ten proces przy wsparciu profesjonalistów.

Jak ułatwić projektowanie urządzeń elektroenergetycznych?

W teorii projektowanie urządzeń elektroenergetycznych można przeprowadzić w ramach pracy jednego przedsiębiorstwa. Jednak zazwyczaj pomoc zewnętrznych specjalistów jest nieodzowna. Jako producent działający w tej branży oferujemy taką usługę, która polega między innymi na dzieleniu się wiedzą technologiczną oraz zgromadzonym przez lata know-how. Przy projektowaniu bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak wymagania techniczne, możliwości rynkowe i wiele innych.

Przechodząc do konkretów, pomagamy przy projektowaniu urządzeń elektroenergetycznych poprzez dobór niezbędnych komponentów. Pozwala na to na zoptymalizowanie procesu produkcji i znaczne obniżenie jego kosztów. Nie dzieje się to jednak kosztem jakości – nasze wsparcie umożliwia uzyskanie zdecydowanie lepszej wydajności urządzeń.

Jakie urządzenia elektroenergetyczne można zaprojektować wspólnie ze specjalistami?

W ramach naszych usług oferujemy projektowanie oraz pomoc w doborze urządzeń o różnym przeznaczeniu, między innymi kondensatorów DC-Link, elementów półprzewodnikowych i do sterowników do nich, materiałów izolacyjnych, bezpieczników szybkich, dedykowanych układów zasilania oraz funkcjonalnych półprzewodnikowych bloków energoelektronicznych dla przekształtników mocy. Pomagamy również w projektowaniu różnego rodzaju układów aktywnego i pasywnego chłodzenia, które chronią przed nadmiernymi wzrostami temperatury w układach energoelektronicznych.

Udzielamy też wsparcia przy projektowaniu i doborze szynociągów zbiorczych oraz wiązek kablowych służących do przesyłu energii między wieloma elementami urządzeń. Odpowiednie dopasowanie wiązek jest kluczowe z punktu widzenia prawidłowego działania urządzenia.

Zobacz również

Modułowy system przekształtnikowy z dedykowanym zasobnikiem bateryjnym

Radosław Sobieski 22 września 2021

Wzrost udziału energii elektrycznej generowanej w rozproszonych układach energetyki odnawialnej oraz ograniczenia możliwości przesyłowych systemu elektroenergetycznego doprowadziły do konieczności wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych zapewniających ciągłą i…

Czytaj więcej

ModMAG21 – modułowy magazyn energii

Radosław Sobieski 22 czerwca 2021

Modułowy magazyn energii stabilizuje sieć prądu stałego lub przemiennego w chwilach dynamicznych zmian obciążenia. Sprzęgnięty z odnawialnymi źródłami energii OZE (np. farmy fotowoltaiczne i wiatrowe) kompensuje…

Czytaj więcej

Co zaliczamy do półprzewodnikowych elementów sterowalnych?

markel 02 września 2024

Półprzewodnikowe elementy sterowalne odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym świecie elektroniki, umożliwiając rozwój zaawansowanych systemów i urządzeń. W niniejszym artykule przedstawimy siedem najważniejszych kategorii tych komponentów oraz…

Czytaj więcej

Jak dostosować wiązki kablowe do indywidualnych wymagań?

markel 02 sierpnia 2024

Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby klienta, warto uwzględnić również jego budżet oraz oczekiwany czas realizacji projektu. Analiza tych czynników pomoże w wyborze odpowiednich materiałów i technologii,…

Czytaj więcej

Magazynowanie energii w hutnictwie i odlewnictwie

markel 01 lipca 2024

W ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój technologii magazynowania energii, które mogą być wykorzystane również w hutnictwie i odlewnictwie. Są to między innymi baterie litowo-jonowe, ogniwa paliwowe oraz…

Czytaj więcej