Jak sprawić, by projektowanie urządzeń energoelektronicznych stało się łatwiejsze, a wytwarzane podzespoły miały wysoką jakość? Wyjaśniamy, jak w praktyce wygląda ten proces przy wsparciu profesjonalistów.
W teorii projektowanie urządzeń elektroenergetycznych można przeprowadzić w ramach pracy jednego przedsiębiorstwa. Jednak zazwyczaj pomoc zewnętrznych specjalistów jest nieodzowna. Jako producent działający w tej branży oferujemy taką usługę, która polega między innymi na dzieleniu się wiedzą technologiczną oraz zgromadzonym przez lata know-how. Przy projektowaniu bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak wymagania techniczne, możliwości rynkowe i wiele innych.
Przechodząc do konkretów, pomagamy przy projektowaniu urządzeń elektroenergetycznych poprzez dobór niezbędnych komponentów. Pozwala na to na zoptymalizowanie procesu produkcji i znaczne obniżenie jego kosztów. Nie dzieje się to jednak kosztem jakości – nasze wsparcie umożliwia uzyskanie zdecydowanie lepszej wydajności urządzeń.
W ramach naszych usług oferujemy projektowanie oraz pomoc w doborze urządzeń o różnym przeznaczeniu, między innymi kondensatorów DC-Link, elementów półprzewodnikowych i do sterowników do nich, materiałów izolacyjnych, bezpieczników szybkich, dedykowanych układów zasilania oraz funkcjonalnych półprzewodnikowych bloków energoelektronicznych dla przekształtników mocy. Pomagamy również w projektowaniu różnego rodzaju układów aktywnego i pasywnego chłodzenia, które chronią przed nadmiernymi wzrostami temperatury w układach energoelektronicznych.
Udzielamy też wsparcia przy projektowaniu i doborze szynociągów zbiorczych oraz wiązek kablowych służących do przesyłu energii między wieloma elementami urządzeń. Odpowiednie dopasowanie wiązek jest kluczowe z punktu widzenia prawidłowego działania urządzenia.
Wzrost udziału energii elektrycznej generowanej w rozproszonych układach energetyki odnawialnej oraz ograniczenia możliwości przesyłowych systemu elektroenergetycznego doprowadziły do konieczności wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych zapewniających ciągłą i…
Czytaj więcejModułowy magazyn energii stabilizuje sieć prądu stałego lub przemiennego w chwilach dynamicznych zmian obciążenia. Sprzęgnięty z odnawialnymi źródłami energii OZE (np. farmy fotowoltaiczne i wiatrowe) kompensuje…
Czytaj więcejElementy i części aluminiowe wykorzystywane w energoelektronice są często poddawane obróbce mechanicznej. To pozwala nadać im odpowiedni kształt, fakturę czy gładkość. Jakie są rodzaje obróbki mechanicznej…
Czytaj więcejSzafy rozdzielcze, nazywane też rozdzielnicami bądź szafami elektrycznymi, instalowane są w wielu budynkach zasilanych prądem elektrycznym. W jaki sposób i gdzie dokładnie należy je montować, żeby…
Czytaj więcejSzyny łączeniowe, nazywane też grzebieniowymi bądź po prostu prądowymi, to elementy przeznaczone do rozplanowania instalacji elektrycznych w zakładach przemysłowych i gospodarstwach domowych. Wyjaśniamy, w jaki sposób…
Czytaj więcej