Które systemy magazynowania energii znacząco przyczyniają się do redukcji kosztów?

Magazyny energii to urządzenia, które umożliwiają kompensowanie strat energii między innymi w farmach fotowoltaicznych. Wyjaśniamy, jak działają dostępne w naszej ofercie modułowe magazyny i w jaki sposób pozwalają na obniżenie kosztów energii.

Jak magazyny energii wpływają na oszczędność energii i redukcję kosztów?

Magazyny energii znajdują zastosowanie przede wszystkim na farmach wiatrowych oraz w instalacjach OZE montowanych przy gospodarstwach domowych i na potrzeby firm. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z prądu elektrycznego, również, gdy instalacja nie pracuje. Prąd jest pobierany, jeśli zapotrzebowanie na niego w danym momencie przewyższa możliwości produkcyjne systemu fotowoltaicznego.

Produkujemy i sprzedajemy magazyny energii ModMAG21, które pozwalają właścicielom instalacji OZE na racjonalne gospodarowanie zasobami energii, a co za tym idzie znaczną oszczędność środków przeznaczanych na jej używanie. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że odbiorca prądu elektrycznego skorzysta finansowo na zakupie instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, szczególnie w obecnych czasach, w których energia jest coraz droższa.

Jak odbywa się proces magazynowania energii?

Modułowe magazyny energii ModMAG21 są stabilizatorami sieci zasilania prądu stałego bądź przemiennego. Ich podstawowa funkcja polega na magazynowaniu energii w baterii. Następnie ta energia, nazywana też nadwyżkom prądem solarnym, jest przekazywana pomiędzy baterią magazynu, siecią zasilania oraz instalacją OZE. Magazyny monitorują stan sieci, baterii i całego OZE, by rekompensować pojawiające ubytki energii. Włączają się głównie przy intensywnych okresach obciążenia i dużych zmianach wydajności. Sam proces jest poddawany kontroli za pomocą dwukierunkowych modułów energoelektronicznych.

Zobacz również

Modułowy system przekształtnikowy z dedykowanym zasobnikiem bateryjnym

Radosław Sobieski 22 września 2021

Wzrost udziału energii elektrycznej generowanej w rozproszonych układach energetyki odnawialnej oraz ograniczenia możliwości przesyłowych systemu elektroenergetycznego doprowadziły do konieczności wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych zapewniających ciągłą i…

Czytaj więcej

ModMAG21 – modułowy magazyn energii

Radosław Sobieski 22 czerwca 2021

Modułowy magazyn energii stabilizuje sieć prądu stałego lub przemiennego w chwilach dynamicznych zmian obciążenia. Sprzęgnięty z odnawialnymi źródłami energii OZE (np. farmy fotowoltaiczne i wiatrowe) kompensuje…

Czytaj więcej

Rodzaje łączników energoelektronicznych

markel 01 czerwca 2024

Łączniki energoelektroniczne odgrywają kluczową rolę w przemyśle elektronicznym, zapewniając niezawodne i wydajne połączenia między różnymi komponentami elektronicznymi. Jakie wyróżniamy rodzaje łączników?

Czytaj więcej

Działanie magazynów energii w dobie odnawialnych źródeł energii

markel 02 maja 2024

W epoce rosnącego znaczenia odnawialnych źródeł energii, magazyny energii odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu stabilności i efektywności systemów energetycznych. W Polsce, gdzie rozwój sektora energii odnawialnej…

Czytaj więcej

Cięcie wodą i jego rola w przemyśle

markel 02 kwietnia 2024

Za pomocą wody również można dokonywać obróbki mechanicznej. Ta niezwykle precyzyjna metoda obróbki zyskuje coraz większą popularność w różnych sektorach przemysłu. 

Czytaj więcej